Programy Dietetyczne

Nasze programy żywieniowe zostały opracowane w taki sposób, by znalazły jak największą liczbę zwolenników.

Dieta Standard

Uważany za najpopularniejszy program, nie ma w nim żadnych ograniczeń dotyczących produktów. Bazujemy głównie na sezonowych produktach. Program standardowy pozwoli Ci przyswoić dobre nawyki żywieniowe, a także wpłynie na Twoje lepsze samopoczucie.

Dieta Bezglutenowa

Menu bezglutenowe nie jest łatwe w przygotowaniu w warunkach domowych dlatego specjalnie dla Ciebie opracowaliśmy przepisy, które składają się z dań nie zawierających glutenu. W Naszych potrawach wyeliminowaliśmy przede wszystkim zboża i zastąpiliśmy je produktami, które doskonale pokryją zapotrzebowanie Twojego organizmu w węglowodany oraz minerały takie jak błonnik, żelazo czy cynk. Podczas stosowania diety bezglutenowej poczujesz się lekko i przyjemnie. Program bezglutenowy jest dostępny również w wersji wegetariańskiej.

Dieta Bez Mięsa

Skomponowany jest tak aby mógł uzupełnić organizm we wszystkie niezbędne składniki, które możesz znaleźć w wołowinie,wieprzowinie, a także drobiu. Różnorodność składników odżywczych oraz ich odpowiedni dobór w pełni pokrywa dzienne zapotrzebowanie nie tylko na białko roślinne, ale także zwierzęce. Białko dostarczane jest w postaci ryb, kasz, roślin strączkowych i zbóż. Dzięki uzupełnieniu diety w ryby, które zawierają dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych przeciwdziałamy rozwoju miażdżycy i cholesterolu oraz ułatwiamy przyswajanie witamin i minerałów. W diecie wegetariańskiej bazujemy również na produktach mlecznych takich jak: jaja, ser, kefir czy jogurt. Program wegetariański można również zamówić w wersji bezglutenowej.

Dieta Indywidualna

Jeżeli Twoja dieta wybiega ponad standard oferowanych przez Nas podstawowych programów dietetycznych, to ten program jest dla Ciebie. Zadzwoń i dowiedz się więcej w celu ustalenia szczegółów Twojej diety. Profesjonalny dietetyk opracuje indywidualny program dla Ciebie.

Każdy z powyższych programów został podzielony na 6 grup kalorycznych: 1300 fit, 1500 normal, 1700 balance, 2100 active, 2500 dynamic, 3000 sport.

Posiadamy również program OFFICE BOX (950 kcal) składający się z trzech posiłków. Idealny do pracy.

1300 fit

Polecany jest zazwyczaj osobom wykonującym pracę biurową, które mają średnią aktywność fizyczną. Składa się z sycących posiłków i zapewnia utratę masy ciała bez uczucia głodu. Jest to dieta, która zapewnia szybką utratę wagi od 0,5 kg do 1,5 kg tygodniowo. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko schudnąć, bez narażania się na nieprzyjemne skutki uboczne takie jak np. efekt jojo. Stosowanie takiej diety uczy zdrowych nawyków żywieniowych.

1500 normal

Dieta dostarczająca 1500 kcal dedykowana jest dla kobiet o umiarkowanej aktywności fizycznej lub mężczyzn o niewielkiej aktywności. Odpowiednia jest również dla osób ze sporą nadwagą. Należy pamiętać, że jest to nadal dieta uboga w kcal, która zapewnia ujemny bilans kaloryczny. Osoby stosujące tą dietę obserwują wolniejszy spadek wagi kosztem bardziej sycących i większych posiłków.

1700 balance

Jest to dieta dedykowana kobietom o małej aktywności fizycznej, chcącym zachować stałą wagę, gdyż ilość dostarczanych kalorii zbliżona jest do średniego dziennego zapotrzebowania kobiety. Duży spadek wagi przy zastosowaniu tej diety zaobserwują mężczyźni o średniej aktywności fizycznej oraz kobiety o bardzo wysokiej aktywności fizycznej. Dieta będzie odpowiednia także dla mężczyzn ze sporą nadwagą.

2100 active

Polecana jest mężczyznom bardzo aktywnym fizycznie lub z dużą nadwagą chcącym uzyskać spadek masy ciała. Stosować taką dietę powinny również matki karmiące oraz kobiety w ciąży. Idealna również będzie dla osób, które nie dążą do zmiany obecnej wagi, ale chcą się zdrowo odżywiać. Taka ilość kcal zapewni odpowiednie ilości składników odżywczych, co będzie miało wpływ na samopoczucie oraz wygląd skóry, włosów i paznokci.

2500 dynamic

Jest to dieta idealna dla osób aktywnych fizycznie, których głównym celem jest zdrowe odżywianie. Nie zawiera niezdrowych tłuszczów oraz reguluje metabolizm organizmu dzięki dużej zawartości błonnika. Dzięki niej przy aktywnym trybie życia nie przytyjesz oraz z łatwością przyswoisz zdrowe nawyki żywieniowe i polepszysz swoje samopoczucie.

3000 sport

Jest to dieta dedykowana dla tych, którzy chcą zmienić wygląd swojej sylwetki poprzez prowadzenie aktywnego trybu życia. Powinno się ją stosować regularnie wraz z planem treningowym. Dzięki zwiększonej kaloryczności, wyższa jest również zawartość białka, głównego budulca mięśni oraz węglowodanów odpowiednich za dostarczanie energii. Z sukcesem powinny ją stosować osoby trenujące siłowo oraz te które wykonują trening cardio (bieganie, pływanie, jazda na rowerze itp.)Jest ona idealna by zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne i nie dopuścić do spalenia mięśni podczas wysiłku.

Nasz dietetyczny catering dotyczy wszystkich programów diet.